ZNAJDŹ W PROGRAMIE

22|05|2012

 

Lew Tołstoj? Z kim miał romans?
George Sand? Zerwała z Chopinem, czy to on ją zostawił?
Mozart? Bywał na salonach? Lubił hazard?

Nie wiemy i nie chcemy wiedzieć. 4 lipca w Międzyzdrojach zaczyna się 17. Festiwal Gwiazd, a nie celebrytów. Chcemy rozmawiać o współczesnej kulturze i pokazywać jej różne oblicza. Festiwal nie jest dla naszych gości okazją do zaistnienia w kolorowej prasie i na czerwonym dywanie. Odwiedzają Międzyzdroje, aby pracować. Ich czas wypełniają nie sesje z fotoreporterami, ale próby przed kolejnymi spektaklami. Tak będzie również w tym roku. Zadamy ważne pytania o kondycje współczesnej rozrywki i drogę od kołyski do gwiazd. Pomogą nam Henryk Sienkiewicz, Judy Garland, dr Jecyll i Mister Hyde.

Międzyzdroje to jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie podczas wakacji spotkanie prawdziwej gwiazdy jest prawie pewne, w końcu to MIASTO GWIAZD! Rok temu nasze zaproszenie przyjęły największe nazwiska polskiego show-biznesu: Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, wielkie osobowości teatru: Mikołaj Grabowski, Jan Peszek, Magdalena Cielecka, gwiazdy sceny muzycznej: Krzesimir Dębski, Anna Jurksztowicz, Zbigniew Górny, artyści kabaretowi: Rafał Rutkowski, Artur Andrus i osobowości telewizyjne: Maria Szabłowska i Agnieszka Szulim.

Odkąd Dyrektorem Programowym Festiwalu Gwiazd jest Olaf Lubaszenko – aktor filmowy i teatralny, reżyser i producent – najmocniej reprezentowaną dziedziną sztuki jest teatr. Podczas tegorocznej edycji festiwalu zaprezentujemy najciekawsze propozycje sezonu 2011/2012. Publiczność zobaczy spektakle Teatrów Imka, Capitol, Stu, Kwadrat i innych.

Pięć festiwalowych dni, ponad 80 artystów, 7500 sprzedanych biletów, kolejki do kas, wypełnione po brzegi sale teatralne i koncertowe, tłumy widzów – tak wyglądała 16. edycja Festiwalu Gwiazd w oczach ponad 200 akredytowanych dziennikarzy. W tym roku rozmach imprezy będzie jeszcze większy.

Nazwisk tegorocznych gości szukajcie na naszej stronie internetowej www.festiwalgwiazd.com i profilu na Facebooku.

 

Categories: Home

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
Please do not load this page directly. Thanks!

  • NEWSLETTER