ZNAJDŹ W PROGRAMIE

11|06|2012

 

Dlaczego to Nel była mocniejszą stroną duetu powieści „W pustyni i w puszczy”? Kto wygra bitwę pod Grunwaldem i jak znaleźć wspólny język z Krzyżakami? Taką wiedzę ma tylko Henryk Sienkiewicz. Dlatego Pisarz „pojawi się” na Festiwalu Gwiazd. A na drugą stronę tęczy zabierze nas Dorotka z „Czarnoksiężnika z krainy Oz”, czyli Judy Garland, ikona amerykańskiego musicalu.

Festiwalową publiczność zapraszamy do świata, który został stworzony ku pokrzepieniu serc. „Henryk Sienkiewicz – Greatest Hits”, to podróż w przeszłość przyprawiona współczesnym sosem. Sceną jest ,,orlik” z zawieszoną dookoła siatką bramkarską. „Zagrają” na nim między innymi Kmicic (Wojciech Błach) i Oleńka (Magda Boczarska), pojawi się też Pan Michał (Rafał Zawierucha), ponieważ Krzysztof Materna, reżyser spektaklu, zafundował nam zabawę z przesłaniem w formie kabaretu. Znawcy dobrego humoru dostrzegą inspiracje gagami Mela Brooksa i Monty Pythona. Cieszymy się, że Krzysztof Materna i grający w sztuce Olga Bołądź i Tomek Karolak tak chętnie wracają do Międzyzdrojów. Przypomnijmy, że byli naszymi gośćmi też rok temu.

Droga do gwiazd to jedno z haseł przewodnich 17.edycji Festiwalu. Bo ścieżki kariery w świecie sztuki i wielkich pieniędzy bywają bardzo kręte. Nazwisko Judy Garland otwierało kiedyś każde drzwi fabryki snów. W show-biznesie pracowała od dziecka. Chociaż wystąpiła w prawie 40 filmach, częściej można było słyszeć śpiewane przez nią piosenki. Usłyszymy je i My. Spektakl Krzysztofa Jasińskiego „Po drugiej stronie tęczy” przeniesie nas do złotej ery musicali. Usłyszymy ponadczasowe przeboje Judy Garland w nowych aranżacjach Krzysztofa Herdzina i z polskimi tekstami. Wykona je Beata Rybotycka, która zostawi również odcisk swojej dłoni na Promenadzie Gwiazd.

 

Categories: Home

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
Please do not load this page directly. Thanks!

  • NEWSLETTER